“Wij stellen geen vragen; de meiden mogen zoveel pakken als ze nodig hebben” 

Het Praktijkcollege (HPC) Charlois in Rotterdam helpt meisjes met de nodige menstruatieproducten. Via hun MUP helpen ze iedereen die het niet kan betalen met gratis maandverband en tampons. Het helpt volgens hen niet alleen met dit probleem, maar doorbreekt ook het taboe rondom armoede en menstruatie.

Inmiddels zijn bijna 300 scholen in Nederland MUP. Dit betekent dat de meiden op school die moeite hebben met rondkomen, zich daar geen zorgen meer hoeven te maken over hun menstruatie. Zij kunnen namelijk gratis maandverband of andere artikelen pakken bij de MUP. Een van die scholen is het Praktijkcollege Charlois in Rotterdam. Zij geven aan dat het taboe rondom armoede en menstruatie wordt aangepakt én de meisjes direct worden geholpen. Ellen Westdorp vertelt: “Het effect van de MUP is heel zichtbaar. Het onderwerp menstruatie is veel bespreekbaarder geworden en normaler en dat is heel fijn.”

Het gebeurt iedereen weleens dat je een ongelukje hebt op school, door je menstruatie. Maar als je dan ook niet het geld hebt om maandverband te kunnen kopen, wordt het heel vervelend. Voor 1 op de 8 vrouwen en meisjes in Nederland is dit de realiteit. Zij hebben niet altijd geld om maandverband of tampons te kopen. Daarom is het extra belangrijk dat er MUP’s zijn op scholen. 

Het Praktijkcollege Charlois in Rotterdam zag in het verleden ook veel meiden die doorlekte en dan “stiekem” moesten komen vragen om menstruatieproducten.

“Dankzij de MUP hoeven de meiden niet meer zuinig te zijn en kunnen ze zoveel pakken als dat ze nodig hebben.” 

Wil jij ook meiden helpen in menstruatiearmoede? Kom dan in actie! Je kunt in gesprek gaan met jouw school over het worden van een MUP. Bijvoorbeeld jouw eigen school of de school van je kind. Samen kunnen wij zorgen dat iedereen die het nodig heeft de nodige producten krijgt!